Dom z gabinetem stomatologicznym zaprojektowano w Gdyni - Obłużu przy ul. Rymarskiej 11A. Działka w kształcie zbliżonym do prostokąta o wymiarach około 13,5m x 31m od wschodu i północy przylega do skrzyżowania ulic Czeladniczej i Rymarskiej, od zachodu i południa sąsiaduje z zabudową jednorodzinną. Teren inwestycji obejmuje stok wzniesienia o znacznym przewyższeniu - ok. 6m na długości działki. Usytuowanie budynku na działce wynika z układu granic działki i linii zabudowy oraz nawiązuje do układu istniejącej zabudowy na sąsiednich działkach.
Inwestycja polegała na budowie domu jednorodzinnego z lokalem usługowym o trzech kondygnacjach nadziemnych z wbudowanym garażem. W lokalu usługowym prowadzona jest indywidualna praktyka lekarska – gabinet stomatologiczny. Układ funkcjonalny zakładał rozdzielenie stref użytkowych na poszczególne kondygnacje. I tak na parterze, na poziomie ogrodu, przewidziano część mieszklaną o otwartym jednoprzestrzennym charakterze z jadalnią, pokojem dziennym i kuchnią. Wydzielono pokój do pracy, wc i kotłownię. Układ elewacji umożliwia otwarcie na zieleń i daleką perspektywę miasta. Na I piętrze, w poziomie ulicy Rymarskiej zlokalizowano funkcję usługową - gabinet stomatologiczny. Położenie zapewnia bezproblemowy dostęp także dla osób niepełnosprawnych. Klatka schodowa i wiatrołap umieszczony we frontowej części budynku umożliwia rozdzielenie ruchu domowników i pacjentów. Wydzielono poczekalnię dla 5 osób z wc dla niepełnosprawnych, gabinet na jedno stanowisko stomatologiczne oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników. Także na tej kondygnacji, w gabinecie, przewidziano otwarcie widokowe. W poziomie I piętra znajduje się też garaż na jedno stanowisko postojowe. Część sypialniana rozmieszczona jest na trzeciej kondygnacji. Składa się z trzech sypialni z łazienkami i garderobami. Główna sypialnia posiada taras widokowy.
Koncepcja wypływa z zastanego układu terenu oraz przeznaczenia budynku. Opiera się na pomyśle dynamicznego oddziaływania wzgórza na strukturę domu, powstałe w wyniku tego przemieszczenia nadają bryle lekkości. W abstrakcyjny, nie dosłowny sposób podjęto próbę sparafrazowania pracy stomatologa. Utrzymana w jasnej tonacji elewacja dodatkowo podkreśla ideę, pełniąc także funkcję socjotechniczną. Użyte na elewacjach drewno, poprzez swój naturalny charakter, ma za zadanie uzyskanie pozytywnego nastawienia odbiorcy – pacjenta - przechodnia.
Formę dostosowano do zastanych uwarunkowań urbanistycznych i terenowych, nawiązując do historycznej architektury gdyńskiego modernizmu dwudziestolecia międzywojennego, do tradycji tzw. „białego miasta”. Kubiczna bryła z płaskim dachem dobrze wkomponowuje się w strome zbocze. Położono nacisk na ekspozycję budynku od strony skrzyżowania. Zlokalizowano tu główne wejście uformowane w sposób „zapraszający - wciągający” do wnętrza budynku. Dynamizm i nowoczesność formy architektonicznej pełni funkcje reklamy prowadzonej działalności usługowej.
Gabinet wyposażono w aparat RTG. W ramach projektu wykonano obliczenia dla osłon stanowiących zabezpieczenie przed promieniowaniem.
W budynku zastosowano efektywny, nowoczesny i energooszczędny system ogrzewania. Zwiększono w stosunku do obowiązujących wymagań grubości izolacji termicznych oraz przewidziano użycie wysokiej klasy przeszkleń termoizolacyjnych tak, aby uzyskać poziom budynku energooszczędnego.
Powierzchnia całkowita: 284m2,
kubatura: 985m3 .